Kakla atjaunošanas noslēpumi

Lielākā daļa no mums visu savu enerģiju velta rūpīgai sejas ādas kopšanai, nereti aizmirstot par kakla un dekoltē zonu, un tieši šī zona ir visredzamākais vecuma rādītājs. Tā rezultātā laika gaitā atšķirība starp tām kļūst ļoti pamanāma.

Ir vairāki iemesli, kāpēc kakla ādai novecošanās pazīmes parādās agrāk nekā sejai.

 • Pirmkārt, tie ir saules izraisīti epidermas slāņa bojājumi. Āda šajā zonā ir plānāka, tāpēc ultravioleto staru kaitīgā ietekme ir plašāka un dziļāka, kas noved pie kolagēna iznīcināšanas un tālākas ādas retināšanas, izraisot grumbu veidošanos.
 • Apkakles zonas muskuļi ir salīdzinoši vāji, un bez pienācīgas fiziskās slodzes ar vecumu notiek ādas nokarāšana.

Labākais veids, kā palēnināt novecošanās procesu un panākt atjaunotu kaklu, ir veikt nepieciešamās darbības, lai palīdzētu uzturēt muskuļu tonusu un palielinātu epidermas elastību.

sieviete ar atjaunotu kakla ādu

Lai novērstu priekšlaicīgu ādas novecošanos, ir jāievēro daži ieteikumi, kas uzlabos izskatu un palēninās ar vecumu saistītas izmaiņas šajā jomā.

 • Vienmēr uzklājiet sauļošanās līdzekli uz kakla un krūtīm. Atcerieties, ka āda šajās vietās ir ļoti jutīga un vairāk pakļauta saules gaismai.
 • Izmantojiet pretnovecošanās kosmētikas līdzekļus, kas satur augstu antioksidantu koncentrāciju (vitamīnu E, A, C), kā arī īpašus mitrinātājus, kas īpaši izstrādāti apkakles zonai.
 • Meklējiet produktus, kas satur keramīdus, kas novērš mitruma zudumu, peptīdus un koenzīmu Q10, kas stimulē vielmaiņas procesus šūnās un palēnina novecošanās procesus, un hialuronskābi, kas uztur ūdens līdzsvaru, tonusu un dermas elastību.
 • Iekļaujiet savā ikdienas kakla atjaunošanas rutīnā efektīvus vingrinājumus, kas palīdz stiprināt muskuļu tonusu šajā jomā.
 • Praktizējiet perfektu stāju. Turiet galvu augstu, un grumbas apkakles zonā automātiski izlīdzinās.
 • Dzeriet vismaz 6-8 glāzes ūdens dienā. Pietiekams šķidruma daudzums veicina labu ķermeņa mitrināšanu, izvada toksīnus un paildzina jaunību.
 • Augsts spilvens ir kakla atjaunošanas procesa ļaunākais ienaidnieks.
 • Regulāri lietojiet maskas un augu kontrasta kompreses. Šādas procedūras veicina ādas detoksikāciju, nostiprina un tonizē to.
 • Pirms gulētiešanas uzklājiet apkakles zonu ar labu barojošu pretgrumbu krēmu.

kosmētiskā operācija

Dažos gadījumos var būt norādītas Botox vai Dysport injekcijas, taču šis risinājums nav ieteicams visiem. Grumbu samazināšanas lāzeri palīdz stimulēt kolagēna un elastīna augšanu, un ķirurģiskais liftings ir lieliski piemērots ar vecumu saistītām izmaiņām, taču šīs invazīvās procedūras ir diezgan dārgas un tām ir savas kontrindikācijas. Atveseļošanās pēc tiem aizņem ilgu laiku.

Tāpēc labāk ir uzsākt pretnovecošanās aprūpi pēc iespējas agrāk, lai vēlāk neķertos pie dārgām metodēm.