Agrīnas grumbas: ādas novecošanās cēloņi un labākās atjaunošanas metodes

Grumbas tiek uzskatītas par vecuma pazīmi, tomēr pirmās krunciņas uz sejas var parādīties pašā ziedēšanas vecumā. Daudzām meitenēm "laika zīmju" parādīšanās uz sejas ir katastrofa. Izdomāsim, kāpēc parādās agrīnas krunciņas un kā cīnīties par ādas jaunību un gludumu.

Cēloņi

Ir daudz iemeslu, kas provocē agrīnu grumbu parādīšanos uz sejas. Bieži vien faktoru kombinācija ietekmē kroku veidošanos.

sejas ādas novecošanas un atjaunošanas metodes

Tātad, biežākie agrīnas ādas novecošanas cēloņi:

 • Iedzimtība. Ādas struktūras individuālās iezīmes ir iedzimtas. Tāpēc, ja tuvām sieviešu dzimuma radiniekiem (mātēm, vecmāmiņām, vecākām māsām) ir šādas kosmētiskas problēmas, ieteicams sākt pretnovecošanās aprūpi uzreiz pēc 20 gadiem. Kroku veidošanās iemesls jaunā vecumā ir plāna epiderma. Tajā pašā laikā vīriešiem ādas augšējais slānis sākotnēji ir biezāks, un pirmo grumbu parādīšanās parasti tiek novērota pēc 30 gadiem.
 • Sausa āda. Mitruma trūkums ir ārējo cēloņu ietekmes sekas. Pirmās mīmiskās grumbas uz sejas var parādīties pirms 20 gadu vecuma.
 • Kaitīgi darba un dzīves apstākļi. Agrīnas grumbas bieži parādās cilvēkiem, kuri savas profesionālās darbības dēļ daudz laika pavada atklātā saulē vai aukstumā. Taču arī darbs iekštelpās var izraisīt ādas dehidratāciju, jo daudzos birojos mitruma līmenis ir ārkārtīgi zems.
 • Nepareiza aprūpe. Nevēlēšanās vai ādas kopšanas pamatnoteikumu nezināšana ir viens no biežākajiem agrīnu grumbu cēloņiem.
 • Saules apdeguma mīlestība. Grumbas agrīnā vecumā var parādīties meitenēm, kuras mīl apmeklēt pludmales un solārijus, bet neizmanto UV aizsardzību.
 • Smēķēšana. Šis sliktais ieradums veicina novecošanās procesa aktivizēšanu, negatīvi ietekmējot ādu gan no iekšpuses, gan no ārpuses.
 • Asas svara svārstības. Stingru diētu cienītājiem jāatceras, ka viņiem draud grumbas uz sejas. Īpaši svarīgi ir izvairīties no nesabalansētas diētas.
 • Aktīvā izteiksme. Tas ir iemesls, kas veicina dinamisku grumbu veidošanos, kuras parasti sauc par mīmikas grumbām. Piemēram, meitenēm, kurām ir slikta redze un kuras nenēsā brilles vai lēcas, pastāv risks, ka ap acīm veidosies agrīnas grumbas, jo viņām ir jāsamierinās, lai redzētu objektu.
 • Nepareizs režīms. Pastāvīgs miega trūkums, pastaigu trūkums svaigā gaisā un zemas fiziskās aktivitātes veicina grumbu parādīšanos uz sejas.
 • Stress. Nervu spriedze izraisa noteiktu hormonu (kortizola, adrenalīna) izdalīšanos, kas veicina muskuļu spazmas rašanos uz sejas. Un tas noved pie sliktas asinsrites un priekšlaicīgas ādas novecošanas.

Veidi, kā cīnīties

Apskatīsim, vai ir iespējams likvidēt agrīnās grumbas uz sejas. Lai cīnītos par jauneklīgu ādu, var izmantot gan mājas, gan salona metodes, katrai iespējai ir savas priekšrocības.

Salonu procedūras ir labas, jo rezultāts no to lietošanas ir redzams ļoti ātri, parasti jau pēc dažām dienām, dažreiz pat pēc dažām stundām pēc seansa. Negatīvā puse ir diezgan augstās cenas un kontrindikāciju klātbūtne procedūrām. Turklāt pēc injekcijas tehnikas pielietošanas ir nepieciešams laiks rehabilitācijai, jo uzreiz pēc procedūras injekcijas vietā var parādīties zilumi.

Aprūpe mājās neļauj iegūt ātrus rezultātus, tā prasa sistemātisku un neatlaidību. Bet, no otras puses, šāda aprūpe ir gandrīz bez maksas. Priekšrocība ir fakts, ka mājas procedūras varat veikt jebkurā brīvā minūtē. Un tas ir ļoti ērti ar aizņemtu grafiku.

Salona tehnikas

Jūs varat izlīdzināt grumbas jau agrīnā vecumā, izmantojot dažādas procedūras. Atjaunojošās programmas iecelšana tiek veikta individuāli, ņemot vērā sejas ādas īpašības.

Botox

Šīs metodes pamatā ir botulīna toksīnu saturošu preparātu ievadīšana muskuļos. Zāles bloķē impulsus, kas nonāk muskuļu audos, tādējādi muskuļi atslābina. Botulīna toksīna darbības laikā muskuļi paliek statiski, tas ir, tiek novērsts galvenais mīmikas grumbu parādīšanās cēlonis.

Kamēr grumbas ir seklas, muskuļu relaksācija noved pie to izlīdzināšanas. Bet efekts neparādās uzreiz, uzlabojumus var pamanīt 3-4 dienā, un visizteiktākā iedarbība būs 7-14 dienas pēc zāļu lietošanas.

Laika gaitā zāļu iedarbība vājinās. Un, kad muskuļu kustīgums tiks atjaunots par 80-90%, procedūru būs iespējams atkārtot. Parasti atkārtota ievadīšana jāveic ik pēc 5-8 mēnešiem (atkarībā no individuālajām reakcijām).

Mezoterapija un biorevitalizācija

Abas šīs procedūras ir vērstas uz dabisko reģenerācijas procesu stimulēšanu ādā. Procedūru būtība ir īpašu preparātu ievadīšana subkutāni. Atšķirība starp mezoterapiju un biorevitalizāciju slēpjas izmantoto līdzekļu sastāvā.

Veicot biorevitalizāciju, galvenā zāļu sastāvdaļa ir hialuronskābe. Mezoterapijā tiek izmantoti sarežģītāki kokteiļi.

Rezultātus var redzēt uzreiz pēc pirmās zāļu injekcijas. Tomēr, lai sasniegtu vislabāko rezultātu, ieteicams pabeigt pilnu kursu, kas sastāv no 2-5 procedūrām.

Fotoatjaunošanās

Šīs metodes pamatā ir īpašas ierīces izstarotās gaismas plūsmas ietekme uz ādu. Procedūras rezultāts ir virspusējo grumbu izlīdzināšana un ādas tonusa uzlabošana.

sejas ādas atjaunošana

Lai iegūtu labāko rezultātu, tiek veiktas vairākas procedūras (no 3 līdz 7) ar trīs nedēļu pārtraukumu starp seansiem.

Lāzera atjaunošana

Šīs modernās tehnikas pamatā ir iedarbība uz visiem ādas slāņiem ar lāzera staru. Procedūras laikā tiek iztvaicēti epidermas apakšējie slāņi un novērsti reljefa nelīdzenumi (grumbiņas).

Lai nostiprinātu efektu, ir nepieciešamas vairākas sesijas, to skaits tiek noteikts individuāli.

Ķīmiskais pīlings

Procedūras būtība ir epidermas šūnu virsmas slāņa "izšķīdināšana". Ķīmisko vielu iedarbības rezultātā tiek noņemtas atmirušās šūnas, kā arī tiek stimulēts reģenerācijas process. Pateicoties tam, seja izskatās svaigāka, un grumbas ir izlīdzinātas.

Ir nepieciešams izvēlēties procedūru sastāvu un noteikt sesiju skaitu individuāli.

Citas tehnikas

Papildus iepriekš minētajām procedūrām skaistumkopšanas saloni var piedāvāt saudzīgākas procedūras agrīnu grumbu atbrīvošanai:

 • profesionāla kosmētiskā masāža;
 • masku kursa vadīšana, izmantojot profesionālu kosmētiku.

Ir arī eksotiskākas atjaunošanas metodes, piemēram, atjaunošanās ar hirudoterapijas palīdzību vai masāža ar gliemežiem.

mājas metodes

Ja nav iespējams sazināties ar kosmetologu, varat mēģināt atbrīvoties no agrīnām grumbām ar mājas līdzekļiem. Izdomāsim, ko darīt, lai uz ādas likvidētu pirmās krunciņas.

Tam būs nepieciešams procedūru kopums:

 • ledus mazgāšana;
 • speciālā vingrošana;
 • pašmasāža;
 • atjaunojošas maskas.

ledus mazgāšana

Šī ir ļoti vienkārša, bet noderīga procedūra. Katru rītu ir nepieciešams noslaucīt seju ar ledus kubiņu, ievērojot masāžas līnijas. Nav nepieciešams izdarīt spiedienu uz ādu, kustībai jābūt vieglai un slīdošai.

Lai pagatavotu ledu, var ņemt minerālūdeni, bet labāk pagatavot kumelīšu, pētersīļu vai salvijas novārījumu. Pēc procedūras pabeigšanas ļaujiet sejai nedaudz nožūt gaisā un pēc tam uzklājiet savam ādas tipam piemērotu krēmu.

Vingrošana

Regulāra speciālo vingrinājumu veikšana ļauj novērst agrīnās krunciņas zem acīm, izlīdzināt nasolabiālās krokas, izlīdzināt ādas reljefu uz pieres un ap muti.

vingrošana sejas atjaunošanai

Vingrinājumi jāatkārto 5-10 reizes:

 • cieši aizveriet acis (vienlaikus nesarauciet) un pēc tam atslābiniet muskuļus;
 • ātri mirgo 10 sekundes;
 • ielieciet pirkstus zem uzacīm, piespiediet ādu un paceliet uzacis uz augšu, tiekot galā ar pretestību;
 • ar pirkstiem piespiediet ādu pie acs ārējiem kaktiņiem, cieši aizveriet acis;
 • dziļi ieelpojiet, mēģinot uzpūst deguna spārnus, pēc tam izelpojiet gaisu caur mutes kreiso stūri. Atkārtojiet vingrinājumu, bet izelpojiet caur labo mutes kaktiņu;
 • lēnām ieelpojiet caur degunu un izelpojiet caur muti, izstiepjot lūpas uz priekšu;
 • uzlieciet pirkstus uz pieres tieši virs uzacīm un tagad paceliet uzacis uz augšu;
 • piestipriniet ādu acs iekšējā stūrī, uzacu vidū un acs ārējā stūrī, un tagad mēģiniet cieši aizvērt acis;
 • Mēs lejupielādējam treniņu ar vingrinājumu, kas izraisa asins plūsmu uz ādas. Viegli pagrieziet galvu pa kreisi "līdz galam", pēc trim sekundēm nolaidiet galvu uz priekšu uz leju, mēģinot ar zodu pieskarties krūtīm. Atkārtojiet to otrā pusē.

Pašmasāža

Šī procedūra stimulē asinsriti un efektīvi izlīdzina grumbas. Ir dažādas masāžas tehnikas>, taču šo procedūru vajadzētu sākt apgūt ar klasisko kosmētisko masāžu.

sejas ādas pašmasāža atjaunošanai

Nepieciešams:

 • labi nomazgājiet seju un rokas;
 • uzklāj krēmu vai kosmētisko eļļu;
 • veikt kustības ar pirkstu galiem, stingri pa masāžas līnijām;
 • procedūra ietver trīs kustības - glāstīšanu, berzēšanu un mīcīšanu;
 • pirmo kustību veic, nedaudz pabīdot pirkstus pa ādu;
 • veicot otro kustību, nedaudz jāpalielina spiediens, bet jāpārliecinās, ka āda neizstiepjas;
 • mīcīšana ir vissarežģītākā procedūras daļa, jo jums ir būtiski jāietekmē sejas muskuļi, bet nav jāizstiepj āda. Novietojiet trīs pirkstu spilventiņus uz masējamās vietas un veiciet nospiežot pulsējošas kustības 3-5 sekundes, pēc tam kustiniet pirkstus un atkārtojiet efektu;
 • beidziet sesiju ar glāstīšanu.

Masku receptes

Viens no efektīvākajiem mājas līdzekļiem agrīnu grumbu novēršanai ir paštaisītas kosmētikas maskas, kas izgatavotas no dabīgiem produktiem. Tie ir jādara divas reizes nedēļā.

Trīskārša procedūra

Šī ir ļoti efektīva maska, procedūrai jāsagatavo trīs kosmētikas kompozīcijas.

 • Vispirms: tvaicējiet divas ēdamkarotes mazu auzu pārslu ar nelielu daudzumu karsta piena, lai izveidotu biezu "putru", ļaujiet tai brūvēt, līdz tā pilnībā atdziest. Masu sajauc ar ēdamkaroti nerafinētas augu eļļas, piemēram, sezama vai linsēklu.
 • Otrkārt: uzkarsē deserta karoti dabīgā medus, sajauc ar uz smalkās rīves sarīvētu zaļo ābolu (būs nepieciešamas divas ēdamkarotes ābolu masas);
 • Treškārt: sajauciet ēdamkaroti skābā krējuma ar neapstrādātu olas dzeltenumu un trīs pilienus citrona sulas.

Tagad jums ir jānotīra un tvaicē seja un jāuzklāj pirmais sastāvs. Pēc ceturtdaļas stundas nomazgājiet ar siltu ūdeni. Atkārtojiet to pašu ar otro un trešo kompozīciju. Pabeidziet ar mazgāšanu ar aukstu ūdeni.

Mitrinātāji

Tie ļoti labi mitrina ādu, kas nozīmē, ka no svaigiem augļiem gatavotas maskas cīnās ar agrīnām grumbām. Augļu mīkstumu nepieciešams sasmalcināt uz rīves un sajaukt ar karoti skābā krējuma. Uzklājiet šo maisījumu pusstundu.

augļu maskas uzklāšana ādas atjaunošanai

Maskām ieteicams lietot:

 • banāni;
 • zemenes;
 • zaļās vīnogas;
 • persiki;
 • aprikozes;
 • ķirbis (neapstrādāts vai cepts);
 • gurķi;
 • hurma.

Profilakse

Lai novērstu agrīnu grumbu parādīšanos, jums ir:

 • vadīt visveselīgāko dzīvesveidu: pietiekami gulēt, ēst sabalansētu uzturu, būt svaigā gaisā;
 • dzert vairāk tīra ūdens;
 • nodrošināt ādu ar pienācīgu kopšanu, lietot kvalitatīvu, vecumam un ādas tipam atbilstošu kosmētiku.