Mīmisko grumbu korekcija

Mīmiskās grumbas – tas ir ādas krokas, kas rodas vietās ar augstu aktivitātes sejas muskuļu. Visvairāk raksturīga vietu rašanās mīmisko krunciņu zonā, pieres un starp uzacīm, kā arī zonai ap acīm un muti. Atšķirībā no muskulatūras ķermeņa, sejas muskuļi ir iezīme – vienu galu tie ir piestiprināti pie kauliem sejas skeleta, bet citiem – ieausti ādu. Samazinoties muskuļu velk aiz sevis ādu, atbildot par vienu vai otru emociju.

Mīmisko grumbu korekcija

Vārda un mīmisko grumbu dziļums ir atkarīgs no diviem faktoriem – no intensitātes mīmikas aktivitātes un no vecuma ādas īpatnībām.

Izskats mīmisko grumbu ne vienmēr var izskaidrot tikai ar vecuma īpatnībām ādas, pietiekami bieži tās ir sastopamas arī gados jauniem pacientiem (25-30 gadi), kuriem paradums skatiens, pacelt uzacis un savilkt pieri.

Ar vecumu, kā rezultātā samazinās ādas elastību, pēdas no grumbu paliek, pat ja relaksējoša muskuļus. Pie izteiktas mīmikas aktivitātes grumbas var kļūt par pietiekami dziļš, kas padara to redzamu, miera stāvoklī.

Botulotoksīna injekcijas tipa Un ir vienīgā metode, kas ļauj ievērojami samazināt smagumu mīmisko krunciņu, bet, ja vispusīgu terapiju, lai atbrīvotos no tām pilnībā. Tas ir pamata metode sejas grumbu korekcijai, neizmantojot kura turpmākos ārstēšanas metodes nav dos panākumus. Jau vairāk nekā 20 gadus botulotoksīna injekcijas ir viena no populārākajām skaistumkopšanas procedūru klāsts estētiskajā medicīnā.

Kā darbojas tieši?

Ievadot muskulī, botulotoksīns bloķē atbrīvošana mediatora acetilholīna, kas ir nepieciešama, lai īstenotu neiromuskulārās transmisijas. Rezultātā leti relaksācijas muskuļi, kas saistītas ar viņu mīmikas grumbas tiek izlīdzinātas. Estētiskajā medicīnā Krievijā tiek izmantoti vairāku veidu zāles, kas satur to.

Ražošana dažādu preparātu, ir savas tehnoloģiskās īpašības – tiek izmantoti dažādi baktēriju celmi, dažādas tīrīšanas metodes un stabilizēšanai. Darbības novērtēšanu medikamentiem tiek izmantoti dažādi bioloģiskie testi, līdz ar to vienības aktivitāti var būt atšķirīgi. Piemēram, grumbu korekcijas jomā starp uzacīm vēlaties 13-20 VIEN preparāts Botox un 30-50 VIEN preparāta Dysport. Tas ir kopējais skaits ievadīto par procedūru preparāta, rezultāts ir un izmaksas būs aptuveni vienādas, ar mēru, lai katra preparāta būs savi.

Procedūra

Kam paredzēta korekcija mīmisko grumbu botulīna toksīna?

Botulotoksīna injekcijas piemēro korekcijas pieri grumbas, grumbas uz virsdegunē, acu ("vārnu kājiņas"), uz pieres, virslūpas, zoda, bet arī kakla un krūšu rajonā. Preparāta injekcijas Botox vai Dysport ieteikusi ne tikai pacientiem ar jau veidojas grumbām, bet arī cilvēkiem jauniešu vecumā no aktīvas mīmikas uzlabošanu. Savlaicīga korekcija palīdz atradināt no pacienta paradumiem veikt aktīvas mīmikas kustības, kas palīdz aizkavēt mīmisko grumbu rašanos, bet, ja regulāri veic procedūrās pilnībā novērst to rašanos

Kam nav ieteicama terapija ar botoksu?

 • Grūtniecība un zīdīšanas periods
 • Saasina hroniskas infekcijas
 • Nosver pa alerģija anamnēzē
 • Myasthenia gravis
 • Paaugstināta jutība pret injekciju procedūrām
 • Sejas ādas iekaisuma slimības
 • Saņemšana antibakteriālo preparātu grupas tetraciklīnu, makrolīdi, aminoglikozīdu vēlāk kā 2 nedēļas pirms procedūras
 • Paaugstināta jūtība pret preparāta komponentiem
 • Lieko audu un trūces plakstiņu jomā

Kā tiek veikta procedūra terapijas palīdzību?

Zāles, kā arī nepieciešamo vienību skaits korekcijas vienā vai otrā zonas, piemeklē ārsts, pamatojoties uz datu pārbaudes, mīmikas aktivitātes un pacienta vēlmēm

Atjaunošana pēc procedūras un rekomendācijas

Pēc procedūras, terapijas palīdzību, var būt daži sāpes injekcijas vietās, var būt nelielas hematomas. Šīs parādības notiek patstāvīgi dažu dienu laikā un nav nepieciešama papildu ārstēšana.

Rekomendācijas pēc procedūras

 • Veikt aktīvas mīmikas kustības zonā preparāta ievadīšanas (skatiens, savilkt pieri) 1 stundas laikā pēc procedūras
 • Izslēgt alkohola lietošanas laikā 1-7 dienas
 • Izslēgt pirts, saunas laikā 1-7 dienas
 • Ne pieskarties, ne vingrināt vietas preparāta 1-3 dienas
 • Izslēgt aktīvas fiziskas slodzes laikā 1-7 dienas

Rezultāts un daudzām procedūrām

Korekcija

Preparāts ir šķidrs šķīdums, ko ievada ar šļirci zonu projekcijas mīmikas muskuļu aktivitāti, kas nepieciešams, lai atvieglotu. Parasti procedūra nav nepieciešama, piemērojot anestēzijas un panesamība pacientiem ir pietiekami viegli.

Preparāta darbība sākas apmēram 3-5 procedūras dienā un izpaužas samazinot aktivitāti muskuļu zonā ārstēšanu. Pacients atzīmē grūtības, kad sarauc pieri vai grumbu uz pieres. Rezultātā atbrīvojot hiper-muskuļu tonusa, notiek izlīdzina mīmikas grumbas, dažos gadījumos tie ir izzūd pavisam. Rezultāts veiktās procedūras tiek vērtēts 10-14 dienu, atsevišķos gadījumos ir nepieciešama papildus ievads mazas devas.

Ja ir dziļas grumbām var prasīt papildu korekcijas procedūras, piemēram, lāzera seguma atjaunošanu vai kontūrplastika. Visas šīs procedūras ir vēlams veikt uz fona pazeminātu mīmikas aktivitātes, tad ir procedūra terapijas palīdzību nedrīkst būt galvenais mērķis.

Preparāta darbība turpinās no 3 līdz 8 mēnešiem, pēc šī termiņa beigām muskuļu darbs pilnībā tiek atjaunota. Parasti preparāta ievadīšanas procedūra Botox vai Dysport atkārto 2-3 reizes gadā.

21.08.2019